תעבורה שיטת הניקוד

מהי שיטת הניקוד?

שיטת הניקוד הינה שיטה לפיה צובר נהג ניקוד בצד עבירה מתוך רשימת עבירות בהן הורשע. רשות הרישוי בחרה מתוך שלל העבירות שבפקודת התעבורה ותקנות התעבורה רשימה של עבירות שלדעתה הינן עבירות חמורות ונקבעה בניקוד בצד כל עבירה. הניקוד עולה ככל שהעבירה חמורה יותר כששתי נקודות ניתנות לעבירה החמורה פחות ועד עשר נקודות לעבירות החמורות. רשות הרישוי מסכמת את הנקודות בכל פעם שנרשמת לנהג הרשעה בעבירה שיש בצידה ניקוד ומפנה את הנהג לביצוע אמצעי תיקון.

עם צבירת 12 נקודות מופנה הנהג לקורס בסיסי בנהיגה נכונה. עם צבירת 22 נקודות מופנה הנהג לקורס מתקדם בנהיגה נכונה ועם צבירת 36 נקודות נפסל רישיונו של נהג לשלושה חודשים וחידושו מותנה במעבר בהצלחה של מבחן עיוני (תיאוריה). תקופת הצבירה של הנקודות הינה שנתיים אך במידה ובתוך שנתיים צבר הנהג עשרים ושנים נקודות או יותר , או שלא ביצע את אמצעי התיקון שהוטל עליו, תוארך תקופת הצבירה.

הניתן לבטל נקודות או להימנע מביצוע אמצעי תיקון?

חישוב הניקוד מתבצע ברשות הרישוי על ידי מחשב אלא שלעתים בשל הזנת נתונים שגוייה, מוטלים על נהג אמצעי תיקון שלא בהתאם לחוק.

חלק מהעבירות שבצידן ניקוד הינן עבירות שנקלטו על ידי מצלמת מהירות או מצלמת רמזור ונרשמו על שמו של הנהג בשל היותו הבעלים הרשום של הרכב. ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה להמרת שמו של הנהג בשמו של נהג אחר שנהג בפועל ברכב ובכך להסיר מרשימת הנקודות את אותו ניקוד.

במקרים המתאימים ניתן לפנות לרשות הרישוי בבקשה לביטול הניקוד בשל טענות משפטיות העולות מתחשיב שגוי של הניקוד ובעת הצורך לפנות בעתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בעתירה לביטול הניקוד ואמצעי התיקון שהוטלו. סיכויי ההצלחה לביטול אמצעי התיקון עולים ככל שיוכח בפני רשות הרישוי או בית המשפט כי רשות הרישוי שגתה בהטילה את אמצעי התיקון.  

קרא כתבה מאת עו"ד שי גלעד - שישה כתבי אישום בוטלו בשל חשש לרישום מוגזם של נקודות!  

משרדינו הוכיח לאורך 25 שנות ניסיון כי הידע המעמיק שצבר וניסיונו הרב הינו מפתח להצלחה בתיקים אלו.

פיאסקו שיטת הניקוד: גם ביהמ"ש נגד משרד התחבורה

נשלל רישיונך בגין ניקוד? צור קשר לקבלת ייעוץ מיידי 03-7169977

מאמר: הניקוד כשיטה בפסילת רישיון נהיגה

מאמר: שיטת הניקוד - דורסת

משרד עורכי דין תעבורה שי גלעד ממוקם ברמת גן ומייצג נאשמים בכל עיר ואזור בישראל מאילת ועד קרית שמונה. המשרד מייצג לקוחות בערים הגדולות תל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, חדרה וסביבתם.

המשרד מטפל בתיקי תעבורה כולל עברות תעבורה על מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, פסילת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שלילה על נקודות וכל תיקי תעבורה הדורשים עורך-דין מתמחה בבתי משפט לתעבורה.