תוצאות המשרד בפסילות מרב”ד

תוצאות המשרד בפסילות משרד הבריאות (המרב"ד)

רשות הרישוי רשאית לבטל רשיון נהיגה או לסרב לתת רשיון למי שלדעתה אינו ראוי לנהוג בשל כשר נהיגה לקוי. את המידע על כשר נהיגתו של אדם מקבלת רשות הרישוי ממשרד הבריאות ומהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים ובהמלצתו מסרבת לבקשה לרשיון או מבטלת רשיון קיים.

על החלטת רשות הרישוי על פי המלצת המכון הרפואי ניתן לערור בפני ועדת ערר רפואית של שלושה רופאים .בסמכות וועדה זו לקבל את הערר ,לדחותו ואף לקבוע קביעות שונות לגבי רשיונות שעליהם לא ערער העורר כלל. בסמכותה לבדוק את העורר ,להעניק לו רשיון אך להתנות בו תנאים.

על החלטת הוועדה הרפאית ניתן להגיש ערעור מנהלי לבית המשפט לעניינים מנהליים בתחום סמכותו מצוי משרד הרישוי שנתן את ההחלטה המקורית

תוצאות משרדנו - תיקיי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

1. רשיון נהיגה הוחזר למרות התקף אפילפטי לנהגת.

2. רשיונות נהיגה לרכב כבד הוחזרו לאחר שהוכח כי הקביעה לאי התאמה אישיותית לנהג הוכחה כשגוייה.

3. בית המשפט לעניינים מנהליים ביטל החלטת וועדת הערר שהחליטה לדחות את בקשת הנהג לרשיון נהיגה למונית. הדיון הוחזר לוועדת הערר שבסופו של דבר קיבלה את עררו של הנהג והעניקה לו רשיון נהיגה למונית.

4. אדם בן 40, בעל הפרעה "סכיזואפקטיבית" שאושפז בעקבות כך מספר פעמים לאורך מספר שנים ורישיונו נשלל, ערער באמצעות משרדינו לוועדת הערר שהחליטה להחזיר לו את רישיונו תחת ביקורת שנתית.
5. אדם שנפגע בתאונת עבודה, סובל מכאבים וקיבל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי, קיבל את רישיונו הפרטי כשהשימוש בקנאביס מתבצע בשעות הערב והלילה.

6. רישיונה של אישה בגיל 38 חולת סכיזופרניה שעברה התעללות מינית נשלל הן לאופנוע והן לרכב. קיבלה את שני הרישיונות המבוקשים וזאת בהגבלה לנסיעה ברחבי גוש דן.

7. אדם המאובחן כבעל הפרעת OCD וכן בעל בעיות של דום בנשימה במהלך השינה המצוייד במכשיר CPAP. קיבל את רשיונו תחת ביקורת.

8. כנגד נהג כבן 25, נטען שמזלזל בחוקי התנועה ואיננו בעל מודעות להבנה לקשר בין שימוש בסמים ובאלכוהול להשפעתם על נהיגה. בערעור בפני וועדת הערר הוחלט להחזיר לו את רישיונו על תנאי תוך ביקורת במשך שנתיים.

9. נהג בשנות השלושים לחיו שנדון למאסר עקב הרשעה בעבירת הריגה וכן לפסילה של חמש עשרה שנה , ביקש לאחר ריצוי ענשו את רישיונו. המרב"ד דחה את בקשתו ומצא בו מסוכנות. וועדת הערר מצאה כי טעה המרב"ד וקיבלה את הערעור. רישיונו הוחזר לו.

10. בקשתה של נהגת כבת 24 הסובלת מתסמונת "סינקופה" ונמצאה כסובלת משבר הסתגלותי עם ביטויים חרדתיים ודיכאוניים, לקבלת רישיון לרכב פרטי נדחתה על ידי המרב"ד. ועדת הערר מצאה כי הנהגת כשירה לנהיגה וקיבלה את ערעורה.

עורכי דין תעבורה מנוסים בתיקיי המכון הרפואי

משרד הבריאות ומהמכון הרפואי לבטיחות בדרכיםמשרדינו הוכיח לאורך 25 שנות נסיון כי הידע המעמיק שצבר ונסיונו הרב הינו מפתח להצלחה בתיקי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

רישיון הנהיגה של אלפי נהגים נשלל בכל שנה על ידי משרד הבריאות, תן לעורכי דין התעבורה המנוסים שלנו לעזור לך לא להיות אחד מהם!

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רוצה לשלול את רשיונך, הוזמנת לבדיקות? צור קשר לקבלת ייעוץ מיידי 03-7169977

צפה במצגת שפורסמת לאחרונה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים - לצפייה במצגת...

מאמרים נוספים על שלילת רישיון על ידי משרד הבריאות - לקריאה...

משרד עורכי דין תעבורה ומרב"ד שי גלעד ממוקם ברמת גן ומייצג נאשמים בכל עיר ואזור בישראל מאילת ועד קרית שמונה. המשרד מייצג לקוחות בערים הגדולות תל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, חדרה וסביבתם.

המשרד מטפל בתיקי תעבורה כולל עברות תעבורה על מהירות מופרזת, נהיגה בשיכרות, תאונות דרכים, פסילת המרב"ד, שלילה על נקודות וכל תיקי תעבורה הדורשים עורך-דין מתמחה בבתי משפט לתעבורה.